Trencin

Vážený p.primátor, p.Rybníček, 

píšem Vám na základe osobného stretnutia minulý týždeň vrámci dňa otvorených dverí. Vopred ďakujem za pomoc.

V prvom rade ešte popíšem to čo som hovoril osobne a aj čo ma nové napadlo, hneď za tým pripájam fotky z konkrétnych havarijných stavov.

1. detské ihriská sú neudržiavané. nejde mi ani tak o výstavbu nových ihrísk, ako o údržbu súčasných ihrísk. ihriská, vrátané spádových, sú tiež špinavé, sú tam odpadky, neudržiavané, niektoré súčasti v havarijnom stave. na sidlisku na Kvetnej su exkrementy v pieskoviskach, na Inoveckej je x rokov stary piesok nepoužiteľný.
námety na riešenie:
- raz za mesiac keby pracovnici mesta ihriska navstivili, upratali. mozno aspon raz za rok ich umyt, aspon prestriekat wapkou. apropo napr.v Liptovskom Mikuláši to kontrolujú nezamestnaní pracovníci každý týždeň.
- pieskoviská prestavať na menšie, s krytom, aby sa doň nedostali zvieratá. 
- na údržbu je možné využiť počas prázdnin študentov, najmä vysokoškolákov. je možné študentov zamestnať na dohodu o brigádnickej práci študentov, kedy pri odmene do 200 € platí zamestnávateľ iba cca 3 € odvody. dá sa tak cez leto najať veľa brigádnikov a jednorázovo napr.upratať všetky ihriská, preosiať piesok, namaľovať preliezky, lavičky. 

2. asfalty na detskych ihriskach su v zlom stave, sú tam velke špáry, v nich rastie vysoká burina, drží sa špina
námet na riešenie: dali by sa zapraviť napr.tým strojom čo zarovnáva cesty, alebo aspon špáry vyčistiť a zaasfaltovat aby v nich nerástlo tolko buriny

3. lepšia realizácia stavieb mesta. keď sa stavajú nové veci, napr.parkoviská, nikto nerobí z mesta firmám dozor. u nás pod domom na Soblahovskej 61 robili nové parkovisko, čo je výborné, ale napršalo a nie je vyriešený ideálne samospád vody. voda stojí a to práve na miestach novej vozovky, kde vykopali pol metra do hlbky, urobili podlozie a bola tam sanca ze to urobia celé kvalitne do samospádu. viď fotka nižšie.
namet na riesenie: robit firmám dozor, reálne počas dna kedy sa napr.asfaltuje parkovisko, dohliadnuť aby boli v spáde.Konkretne prosby:

4. Pokazená lavička na Soblahovská 41. Zlomená lavička je aj na detskom ihrisku na juhu pri kostole.

Lavička

 

5. Zlomená lavička na Soblahovská 41. Lavička

 

6. Pokazená húpčka na Soblahovská 61, vandali boli 2 tyzdne dozadu aj na Soblahovska 41:

Pokazené hupacky

 

7. Nové parkovisko na Soblahovská 61 - na väčšine novej plochy stojí voda. Predtým tam bolo štrkové podložie a žiadna voda nestála, lebo sa vsala do pôdy. Síce ste parkovisko vyasfaltovali, ale úžitkovosť je žiaľ horšia:

ss

 

8. Prosím, ihrisko na Soblahovská 41 je v podstate spádové, je tam najviac detí ... chcel som poprosiť o výmenu piesku na budúci rok. Je to v podstate jediné reálne používané pieskovisko v okolí Soblahovskej.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info